STOP!!! UZ NAVŽDY!!!

15. dubna 2009 v 20:01 | IwulenQa


12. května 2007 v 21:47 | Dee.misa.k
Kdysi sloužil kožich k ochraně před zimou a čím je dnes? Symbolem majetnosti mnoha dam...

Problém kožešinových zvířat se dá rozdělit dále na kožešinové farmy a lovení do pastí. Avšak ani jedna z odnoží není ke zvířatům přívětivá(jak jinak taky).
Lovení do pastí
Metody, které se při odchytu zvířat používají, mají co nejméně poškodit kožešinu. Našlapné čelisťové pasti jsou konstruovány tak, aby po šlápnutí zvířete na terčík sklaply a zvíře tak nemohlo utéct. Zvíře tedy v horším případě umírá dny a někdy týdny v bolestech vyčerpáním či hladem nebo je nakonec ubito lovcem. V lepším případě je zabito hned, tak se děje nejčastěji v případě čelisťových pastí tělových.

Kožešinové farmy
Nejčastěji jsou chovány norci, lišky a činčily. Problém sestává v tom, že jsou po celý život(což je maximálně jeden rok) chovány v drátěné kleci, která jim neposkytuje základní životní potřeby, jako jsou páření, pohyb, ale i svoboda. Norci například žijí samotářský život, přes den urazí velké vzdálenosti, plavou a loví. Na farmách se chovají po jednom, dvou, či třech v drátěné kleci s budníkem. Lišky jsou v přírodě plaché, žijí samotářsky a vyhrabávají si nory. Žádnou noru si tedy logicky v holé drátěné kleci vyhrabat nemůžou. Následkem těchto nedostatků trpí zvířata mimo různé nemoci také poruchami chování- nejčastěji stereotypií, což jsou stále se opakující pohyby. Například liška běhající v kleci stále dokola. Další častou poruchou je sebepoškozování(např.okusování vlastního ocasu) nebo požírání vlastních mláďat.

Co můžete proti tomu dělat? Opravdu mi neříkejte, že jste bezmocní, tak jako jedna holčina u minulého článku o vivisekci, to je absurdní. Samozřejmostí je nekupovat výrobky z kožešin. Ať už celý kožich, lem či cokoliv jiného(přívěsky...). Dálší možnost- rozšiřovat pravdu o kožešinách, diskutovat s lidmi, kteří si kožich chtějí pořídit či už pořídili a odradit je od možného nákupu. Můžou si přece pořídit kožich umělý, který je levnější a jistě i zahřeje u srdce.

Není nic jednoduššího, než zavírat oči před pravdou. Nemyslím teď pouze kožichy, ale celkově před týráním zvířat či ničením životního prostředí. Není nic jednoduššího než hlásat, že s tím stejně nic neuděláme a v poledne zasednou k obědu, kterému kraluje hovězí steak.
Nakonec přidávám pár stránek:

Díky za pozornost, Dee.misa.k
BTW Liška na poslední obrázku ještě žila...

Delfín

27. Února 2007 v 18:13 | Dee.misa.k
Delfín je krásný, hravý a nepochybně inteligentní tvor. Je dlouhý okolo tří metrů, dožívá se 30-35 let a žije ve velkých skupinách. Pro antické Řeky byl symbolem svobody, volnosti a štěstí.
+ VIDEO
BTW Michal Škrabálek poznamenal "Člověk je bezcitná kurva". Měl pravdu. Po zhlédnutí videa pochopíte proč.
Photo by Flip Nicklin

Vivisekce

21. Února 2007 v 22:18 | Dee.misa.k
Aktualizováno 29. srpna 2007 v 10:12
Vivisekce znamená řezat do živého a to zase, že se léky, kosmetické přípravky, farmaceutické preparáty, výrobky pro tabákový průmysl apod. testují na zvířatech aby se ověřilo, zda člověku po použití neuškodí.
Testuje se nejčastěji na myších, králicích, opicích, morčatech, potkanech, ale i na bíglech nebo kočkách.
Pokusy jsou ovšem velmi nespolehlivé. Člověk se od zvířete značně liší, co tedy platí na zvíře, nemusí platit na člověka a naopak. Až 90% výsledků pokusů je stornováno coby neaplikovatelných na člověka. Podle jednoho vědeckého pracovníka souhlasí tyto výsledky pouze zhruba v 5-25%.Důsledkem toho se může stát, že výrobek je pro člověka nebezpečný i když v testech prošel. A výsledek?
viz.50 fatálních selhání vivisekce
 • Eraldin- oslepnutí, bolesti, 23 lidí zemřelo
 • Opren- 3500 lidí postiženo, 61 zemřelo
 • Flosint- 7 lidí zemřelo
 • Osmosin- 20 lidí zemřelo, vedlejší účinky u 650 lidí
 • Thalidomid- Způspbil narození 10 000 znetvořených dětí
 • Cliguionil- 30 000 oslepnutí nebo ochrunití, tisíce lidí zemřelo
 • ...
A naopak neprošly na zvířatech, ale zachránily tisíce lidí.
 • Penicilin- Antibiotikum
 • Morphium- Anestetikum
 • Aspirin
 • Digitalis- Léčba srdeční arytmie
 • Insulin- cukrovka
 • ...
Testy samotné(výčet testů) jsou kruté a bolestivé. Zvířata jsou znehybněna, bez možnosti se látky jakkoli zbavit a po celou dobu většiny testů jim nejsou podány žádné tišící prostředky. Na obrázku vpravo je Draizův test oční dráždivosti, či spíše důsledek tohoto testu, látka se projevila jako nebezpečná. Tento test se provádí na králících, jelikož mají velké oči, které netvoří slzy(což se naprosto liší od člověka) a trvá 72 hodin. Představte si to, 72 hodin vám jakási látka rozežírá oko a vy proti tomu nemůže vůbec nic dělat.
A to vše proto, že si chcete koupit novou řasenku, šámpón, "zbytečný lék" apod.
Dnes existuje okolo 450(?) metod, které mohou vivisekci úspěšně nahradit. Počínaje tkáňovými kulturami, přes placenty a tkáně z rostlinstudium samotného člověka a počítačové modely.
Čím můžete pomoci? Především omezit přípravky testované na zvířatech(seznam testujících a netestujících firem) a k tomu se navíc snažit nepodporovat firmy, které testují, tím myslím TOTO. Dále určitě pomůžete osvětou dalších a dalších lidí apod.

Každý rok zemře v laboratořích po celém světě až
<㠐֛즸춗瘢㖠ڑ宠ڑ>



</㠐֛즸춗瘢㖠ڑ宠ڑ> 100 000 000
zvířat.
Každou sekundu je to až 33 zvířat.
až po
33 - 66 - 99 - 132 - 165 -198 - 231 - 264 - 297 - 330...

Neviděni trpí.

Neslyšeni řvou.

V agónii sestávají.

Samotní zemřou.


P.S Děkuju za přečtení



NEZAVÍREJTE OČI-TÝRÁNÍ ZVÍŘAT!!

Strašné!!!!






A tyto firmy způsobují tohle!:
Všichni kdo můžete si dejte tento článek na svůj web! Nemusíte nikam psát kdo je jeho tvůrce ale hlavní je ten článek né zdroj článku! Takže si skopírujte i tyto závěrečná slova!
Většině z Vás tyto obrázky přijdou nechutné,ale nezavírejte oči před realitou!!!!!To,že Vy máte doma krásné a zdravé zvíře neznamená,že takto netrpí zvířata jiná!!!!!!!Prosím podepisujte petice,nepoužívejte výrobky těchto firem a HLAVNĚ ŠIŘTE TENTO ČLÁNEK DÁL!!!!!!!!!!!!!!
DÁL!!!!!!!!!!!!!!
Je to strašnééé!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama